Select your language:
 
Select your language
Imprint
Data Privacy
Terms of Use
Contact
If you have questions about an event, please contact the organizer or race timer. race result has no information about the event.
30/04/2022 | Gliwice, Poland V Maraton Pędziwiatra 2022

V Maraton Pędziwiatra

30 kwietnia 2022

Maraton Pędziwiatra jest imprezą kameralną. Dotychczas, w czterech edycjach, które odbyły się w latach 2016-2019, na starcie stawało średnio 56 osób. W latach 2020 i 2021 impreza nie była organizowana ze względu na pandemię koronawirusa.

Maraton Pędziwiatra to impreza idealna na pierwszy start w maratonie. Trasa składa się z 10 okrążeń po 4 km i 219,5 metra każde. Poprowadzona jest w całości po szerokich alejach parkowych. Nawierzchnia w ⅔ jest szutrowa, reszta to asfalt. Cała trasa jest zacieniona. Z każdego punktu na trasie jest blisko do linii startu/mety, co zwiększa bezpieczeństwo. Na linii startu/mety oraz w połowie trasy, a więc co około 2 km,  znajdują się punkty z napojami oraz z odżywkami i bananami. Limit czasu wynosi 6 godzin, z małym przymrużeniem oka :-) 

Trasa nie jest atestowana, ale jest precyzyjnie wymierzona kółkiem pomiarowym i gwarantujemy, że ma dokładnie 42 km i 195 metrów. Pomiar czasu jest elektroniczny, realizowany przy pomocy bezzwrotnych czipów zintegrowanych z numerem startowym.

Rekord trasy wynosi 2:53:47 i został ustanowiony przez Adama Śnieżka w roku 2018. Tak więc jest to impreza zarówno dla początkujących maratończyków jak i dla osób nastawionych na bicie rekordów.

 

Ważne linki:

Dojazd i trasa
Regulamin
Zapisy (link do opłaty przyjdzie w mailu potwierdzającym rejestrację)
Zdjęcia z poprzednich Maratonów Pędziwiatra i z Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej rozgrywanej co miesiąc na tej samej trasie ale na dystansie od 1 do 5 okrążeń.

 

Do zobaczenia na polanie startowej 30 kwietnia 2022 r.!

 

Andrzej Szelka

biuro@gppb.eu

662 613 110

 

Groups

Timekeeper