Select your language:
 
Select your language
Imprint
Data Privacy
Terms of Use
Contact
If you have questions about an event, please contact the organizer or race timer. race result has no information about the event.

Typ závodu:

MTB XCO závod na 40 minut (přibližně 5-6 okruhů)

Termíny:

Den konání závodů je vždy neděle. Termíny závodů jsme pro letošní netradiční sezonu 2021 zvolili takto:

  • 19.9.2021
  • Velké finále 10.10.2021
  • Místo: park Višňovka, ulice Pod Šancemi, Praha 9 (50.0972119N, 14.5029564E)

 

Přihlášky:

Každý závodník musí mít vytvořený účet na bikeranch.cup.cz, účet je možné zřídit i na místě závodu.

Přihlášení uskuteční formou „nákupu startovného“ pro daný závod.

Konec online přihlašování a odhlašování na jednotlivá kola seriálu je vždy v sobotu den před závodem ve 20:00.

Kategorie:

Závodníci jsou rozřazeni do jednotlivých lig (A, B, C, D) na základě jejich výkonnosti, nikoliv dle věku. V lize B,C,D vždy první 3 závodníci postupují a proto v jejich následujícím závodě budou startovat o ligu výše. V lize A,B,C naopak poslední 3 závodníci sestupují o ligu níže. Pokud jezdec závod nedokončí (DNF, DSQ) nepočítá se do pořadí a tím pádem nemůže sestoupit.

Jede-li cyklista Bikeranch Cup poprvé, bude do vhodné ligy zařazen pořadatelem. Toto zařazení je na základě výsledků z jiných závodů v dané sezóně, ale i minulých let. Výsledky závodník zadává při registraci do systému.

Pokud nesouhlasíte s vaším rozřazením do ligy, dejte nám neprodleně vědět na info@ebikes.cz, abychom mohli situaci co nejdříve vyřešit.

Ženy jsou zařazeny do ligy D, kde jsou také samostatně vyhlašovány. Pokud jejich výkonnost převyšuje tyto ligy, mohou startovat na přání v lize A, B, C, kde nebudou započítávány do pořadí žen.

Časomíra:

Rozhodčí ČSC

Parkování:

Před hlavní budovou Pražských Služeb (cca 200 parkovacích míst). Následně po zaplnění budete využívat parkování v ulici Pod Šancemi. Parkovat se bude ve směru příjezdu pouze po pravé straně ulice Pod Šancemi! Parkování na straně u chodníku je zakázáno!

Prezentace závodníků:

Začíná ve 12:00, doporučujeme dostavit se alespoň hodinu před startem příslušné ligy. (Nejste-li přihlášen předem, dostavte se ve 12:00, případně 1,5h před startem ligy, kam dle vašeho uvážení patříte)

V případě malého počtu přihlášených se může start dvou lig sloučit do jedné. V takovém případě se start posouvá o 30 minut dozadu pro nižší ligu a o 30 minut vpřed pro ligu vyšší. (př. Liga A, B dohromady tedy v 15:30)

Časový harmonogram:

  • 13:00 – závod ligy D
  • 14:00 – závod ligy C
  • 15:00 – závod ligy B
  • 16:00 – závod ligy A

 

Vyhlášení výsledků:

Ihned po dojetí každé ligy

V lize D vyhlašujeme samostatně i ženy.

Pravidla závodu:

Závodu se zúčastní každý s přilbou a na vlastní zodpovědnost. Lékařská služba bude zabezpečena! Každý závodník na sebe bere plnou zodpovědnost za škody, ztráty a odcizení, které mohou během závodu nastat. Kola a sportovní úbor závodníků se řídí podle Všeobecných ustanovení pravidel ČSC.

Konce řídítek musí být uzavřeny zátky řídítek tak, aby v případě pádu chránilo cyklisty před zraněním o konce řídítek. Nebude-li kolo závodníka vybaveno zátkami řídítek, nebude závodník organizátorem nebo rozhodčím puštěn na start závodu. Startovné se v tomto případě nevrací.

Závodníci s licencí UAC:

Cyklisté jsou rozřazeni do lig dle pravidel Bikeranch Cup a jejich výsledek je započítáván do obou soutěží. Bodování soutěže UAC je dle pořadí závodníků v cíli s pravidlem, že všichni závodníci, kteří dokončí závod v lize A jsou v pořadí před závodníky z lig B, C, D. Závodníci, kteří dokončí závod v lize B jsou v pořadí před závodníky z lig C, D. Závodníci, kteří dokončí závod v lize C jsou v pořadí před závodníky z ligy D.

Je nutné zadat své číslo UAC při registraci do seriálu Bikeranch Cup a při prezentaci prosíme zkontrolujte, zda ve startovní listině je číslo uvedeno správně, případně informujte pořadatele závodu.

Startovné pro členy UAC není zvýhodněno.

 

V případě vyhlášení mimořádných protiepidemických opatření bude startovné vráceno.

 

Závodní trať:

Technická náročnost trati odpovídá vždy výkonnosti jezdců v dané lize. Liga A jede kompletní okruh a všechny překážky.

Dětské závody probíhají dopoledne na speciálních tratích. Náročnost odpovídá věku dětí. Celkově se jede 6 kol závodu. Každý z nich má stejné bodové hodnocení.