Select your language:
 
Select your language
Imprint
Data Privacy
Terms of Use
Contact
If you have questions about an event, please contact the organizer or race timer. race result has no information about the event.

ŠK BODVA VIANOČNÝ BEH 2019

Predvianočné nedeľné popoludnie v Moldave nad Bodvou sa nebude niesť len tradičným symbolom zapálenia adventnej sviečky na hlavnom námestí, ale bude aj v znamení behu a kultúry. Športový klub Bodva (ŠK Bodva) v spolupráci s mestom Moldava nad Bodvou a Mestským kultúrnym strediskom (MSKS), organizuje v nedeľu dňa 15. decembra 2019 o 13:00 hod. otvorené bežecké podujatie ulicami mesta. Už v poradí 8. ročník sa bude konať opäť na Hlavnej ulici pri Mestskom úrade v Moldave, kde bude samotný štart aj cieľ pretekov . Registrácia sa bude konať v priestoroch MSKS na Hlavnej ulici oproti Mestskému úradu. Pripravená bude trať, ktorá pretekárov preverí na rovine, dole kopcom, ale aj v behu do kopca, kde súťažiacich čaká 208 schodov po serpentíne smerom na mestskú časť  Terasa. Trať má dve súťažné kolá v celkovej dĺžke 8,8 km a jeho povrch je asfaltový. Jeden okruh meria 4,4 km a bude v ňom potrebné zdolať 104 schodov, ktoré určite zdramatizujú priebeh tejto súťaže. Odmenou bude už tradične účastnícka medaila. Atraktívny mestský pretek si môžu vychutnať nielen bežci, ale aj diváci, ktorých týmto srdečne pozývame do ulíc, kde môžu bežcov povzbudiť. Samotná trať povedie ulicami: Školská, Hlavná, Kalvínska, Záhradná, Jiskrova, Vodná, Školská, Československej armády, Podhorská, Slovenského národného povstania, Rožňavská, Vodná a Školská. viď mapka pretekov a GPX súradnice na stiahnutie. Pre interaktívnych pretekárov minuloročné video z trasy klik TU

Pamätné tričká a tielká do 4.12.2019 :

Pri registrácii máte možnosť objednať si aj jedinečné pamätné, funkčné športové tričko alebo tielko dámskeho ale aj pánskeho strihu s logom, názvom podujatia ale aj s vaším menom v cene 10,-€, ktoré vám neskôr pripomenie tento Vianočný beh v Moldave nad Bodvou. Ak ste za už registrovali a máte záujem o dodatočnú objednávku funkčného trička / tielka môžete požiadať e-mailom do 4.12.2019 na : robertboros@centrum.sk a s úhradou do tohto dátumu. Farby sú dané a veľkosť si môžete vybrať. Objednané tričko budete mať priložené v štartovacom balíčku. Bližšie info o farbách, veľkostiach na Facebook stránke KLIK TU:

 


Usporiadateľ:
Športový klub Bodva Moldava a mesto Moldava nad Bodvou


Termín:
15. december 2019 (nedeľa)


Štart:
Hlavná ulica pri Mestskom úrade v Moldave o 13:00 hod. pre všetky kategórie


Prezentácia:
Hlavná ulica - Mestské kultúrne stredisko (na 1. poschodí) od 11:00 – 12:45 hod.


Štartovné:
12 eur – vopred registrovaní s uhradenou platbou do 11. decembra 2019
15 eur – registrovaní priamo na mieste v deň pretekov


Účastnícky poplatok zahŕňa občerstvenie, jedlo a nápoj. Súčasťou bude aj balíček, tombola a po dobehnutí do cieľa opäť už tradičná ručne vyrobená pamätná účastnícka medaila.

 

Registrácia:

Spočíva vo vyplnení registračného formulára klik TU   Povinné polia sú označené *

Po vyplnení formulára je potrebné uhradiť štartovné na účet klubu, tak aby najneskôr do 12.12. 2019, bolo pripísané na náš účet. Po obdržaní a identifikovaní účastníckeho poplatku , budete viditeľný v zozname  prihlásených pretekárov. V prípade, ak sa preteku nezúčastníte, organizátor t.j. Športový klub Bodva, tieto peniaze využije na rozvoj športového klubu. Registrácia je úspešná až po pripísaní štartovného na účet klubu. Registráciu prezentáciu, časomieru a kompletné výsledky bude zastrešovať: Partia nadšencov

 

Bankové spojenie:

IBAN číslo:

SK11 5600 0000 0063 1018 9002


Pri platbe do správy pre prijímateľa prosím uviesť  uviesť Vaše: Meno, priezvisko, variabilný a špecifický symbol

Občerstvenie:

V priestore štartu a na občerstvovačke  (čaj, voda)

 

Predpis:

Organizátor nezodpovedá za škody vzniknuté nepriaznivými prírodnými podmienkami a neplnením pokynov organizátormi. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť a pretekov sa zúčastňuje v dobrom  zdravotnom strave, schopnom ubehnúť súťažnú vzdialenosť. Pretekári sú povinní riadiť sa pokynmi organizátorov. Organizátor si vyhradzuje právo na : zmenu trate, programu a zmenu vekovej kategórie v prípade neobsadenia  min. 3. bežcov v danej kategórii.

Limit je 120 pretekárov!

Zoznam registrovaných pretekárov nájdete kliknutím na link TU 

Trať:
Asfalt, dĺžka trate je 8,8 km ( 2 súťažné kolá, 1 kolo meria 4,4 km )
- pre kategórie M1, M2, M3, M4, Ž1, Ž2, Ž3, NMM, NMŽ – 8,8km (2 súťažné kolá)

Ceny:
Bez finančnej ceny  Behať sa bude o vecné ceny (medaila, pohár) pre prvých troch v kategórii M1, M2, M3, M4, Ž1, Ž2, Ž3, NMM a NMŽ.
Navyše každý účastník, ktorý dobehne do cieľa dostane prekrásnu účastnícku medailu.

Kategórie:
M1 – muži do 39 r.,
M2 – muži od 40 r. - do 49 r.,
M3 – muži od 50 r. - do 59 r.,
M4 – muži nad 60 r.,
Ž1 – ženy do 39 r.,
Ž2 – ženy od 40 r. - do 49 r.
Ž3 – ženy nad 50 r.
NMM – najlepší moldavský muž (podmienkou je trvalý pobyt v Moldave n/B.)/povinnost vyplniť pri registrácii mesto.
NMŽ – najlepšia moldavská žena (podmienkou je trvalý pobyt v Moldave n/B.) /povinnost vyplniť pri registrácii mesto.

 

Informácie a kontakt:
Ing. Róbert Boros
email: robertboros@centrum.sk tel.: 0917 097 813

Viac informácii ohľadom behu, propozícii a zoznamu prihlásených nájdete aj na domovej stránke klubu: www.skbodva.sk  Všetci ste srdečne vítaní v tento predvianočný čas na hlavné námestie v Moldave nad Bodvou, kde si všetci pred samotnými Vianocami spolu zabeháme, strávime čas v kruhu bežeckých priateľov a zabavíme sa. Námestie na Hlavnej ulici bude už v tomto období obklopené Vianočnými trhmi, na ktorých bude možnosť sa občerstviť a zahriať napr. pri primátorskom punči. Každý pretekár bude mať po preteku voľný vstup aj do vinného múzea, ktorý sa nachádza priamo pod budovou MSKS. Po skončení pretekov bude na Hlavnom námestí Vianočný koncert, kde je vstup samozrejme zdarma.

 

Ďakujeme,

Róbert Boros a kolektív ŠK BODVA